Zaznacz stronę

Q&A

Czym różni się konsultacja online od tradycyjnej gabinetowej współpracy?
  • Podczas współpracy online oszczędzasz czas na dojazd do stacjonarnego gabinetu.
  • Oferta on line jest tańsza od standardowych wizyty w gabinecie dietetycznym.
  • Podczas tego typu współpracy tak samo jak w standardowej gabientowej współpracy przeprowadzany jest szczegółowy wywiad medyczny i żywieniowy zarówno w formie ankiety jak i konsultacji on line. Plan żywieniowy jest przygotowany pod Ciebie, po wcześniejszych uzgodnieniach.
  • Możesz liczyć na kontakt nie tylko podczas wizyt ale cały czas podczas współpracy.
  • Zalecenia i plan żywieniowy niczym nie różni się od standardowej współpracy w gabinecie.
Czy potrzebna jest analiza składu ciała we współpracy indywidulnej?

Jeśli masz możliwość skorzystania z analizatora składu ciała to jak najbardziej ta metoda kontroli masy ciała jest prawidłowa i zalecana. Jednak warto mieć na uwadze, że prawidłowo wykonana analiza wymaga spełniania kilku elementów , jednym z nich jest bycie na czczo. Z praktyki wiem, że często późne wizyty stacjonarne pacjentów w gabinecie uniemożliwiają prawidłową interpretację wyników. Istnieją również inne metody kontroli masy ciała, które pozwolą ocenić efekty współpracy.

Czy są potrzebne dodatkowe badania?

Tak, aby prawidłowo ocenić stan zdrowia niezbędne są podstawowe badania z krwi takie jak: morfologia, lipidogram, glukoza i insulina na czczo. Jednak ostateczny komplet badań, potrzebnych do współpracy ustalany jest indywidulanie po zapoznaniu się z Tobą. Jeśli chorujesz np.: na choroby tarczycy to wtedy konieczne będą badania na profil tarczycowy.

Ile wynosi czas oczekiwania na realizację planu żywieniowego?

Po przeprowadzeniu konsultacji, dostarczeniu badań i zaksięgowaniu opłaty, czas oczekiwania to 7 dni.

Czy oprócz planu żywieniowego będą dodatkowe koszty związane z suplementacją?

Oprócz suplementacji witaminy D w okresie jesienno- zimowym, nie zalecam zbędnych suplementacji typu ,,wspomagaczy odchudzania’’ czy innych ,,suplementów’’. Jednak, czasami dodatkowa, uzasadniona suplementacja jest niezbędna.

Czy istnieje możliwość zmiany pojedynczych dań w diecie?

Przygotowany plan uwzględnia podawane przez Ciebie w wywiadzie żywieniowym preferencje, jednak gdy znajdzie się potrawa, która nie będzie Ci smakować, to jak zostanie zamieniona na inną.

Czy dania w jadłospisie się powtarzają?

Jadłospis jest układany w ten sposób aby nie marnować jedzenia. Jeśli jakieś danie się powtórzy w jadłospisie to dostajesz dodatkowo przepis z wyliczeniem kaloryczności, który będzie można zamienić w następnym tygodniu.